مقالات

هوش مصنوعی در خودروهای تسلا به چه صورت است؟

تسلا موتورز یک شرکت آمریکایی تولیدکننده خودروهای برقی است. این شرکت در سال ۲۰۰۳ با هدف رواج خودروهای برقی شروع به کار کرد و خودروهای تولیدشدۀ آن همواره در حال رقابت با خودروهای معمولی هستند.

سیاست‌های به‌کار گرفته شده توسط این شرکت بسیار متفاوت است و همواره در حال پیشرفت و توسعۀ خودروهای برقی خود و مجهز کردن آن‌ها به جدیدترین فناوری‌های روز دنیا است. یکی از مهم‌ترین اقدامات این شرکت، استفاده از هوش مصنوعی در خودروهای برقی و در نتیجه تولید خودروهای برقی خودران است.

شرکت تسلا در مورد استفاده از هوش مصنوعی در خودروهای برقی تحقیقات زیادی انجام داده و بعد از سرمایه‌گذاری و مطالعه بسیار، موفق به تولید این خودروها شده است.

اما تسلا فقط به ایجاد خودروهای برقی خودران اکتفا نکرده و برای بالا بردن امنیت استفاده از آن‌ها به‌طور مداوم تراشه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هوش مصنوعی این خودروها را به‌روزرسانی می‌کند.

به همین منظور اخیراً تراشۀ سخت افزاری هوش مصنوعی خاص خود را طراحی کرده که توجه افراد زیادی را جلب کرده است. تسلا که ادعا می‌کند این تراشه‌های هوش مصنوعی دقت بسیار بالایی دارند و احتمال ایجاد هرگونه تصادف را کاهش می‌دهند.

مدیرعامل اجرایی شرکت تسلا، ایلان ماسک، اعلام کرده است که در آینده‌ای نه‌چندان دور سیستم دستیار صوتی به خودروهای تسلا اضافه خواهد شد که این تکنولوژی تنها با کمک هوش مصنوعی قابل اجرا خواهد بود.

این سیستم ممکن است که تنها توانایی اجرای دستوراتی که به آن گفته می‌شود را داشته باشد و یا گامی فراتر از یک سیستم مطیع باشد و قابلیت حرف زدن با راننده و مسافران را هم داشته باشد.

به‌طور کلی چگونگی عملکرد این سیستم هنوز معلوم نیست ولی قطعاً تسلا اولین شرکتی خواهد بود که هوش مصنوعی خودرو را تا مرحلۀ دستیارهای صوتی پیش می‌برد.

شرکت خودروسازی تسلا ثابت کرده که در زمینۀ پیشرفت خودروهای برقی خودران و ایجاد هوش مصنوعی دقیق و بدون خطا بسیار مصمم است. ایلان ماسک در مصاحبه‌های زیادی تاکید کرده که هدف شرکت تسلا در حال حاضر تولید نسخه‌های بهتری از خودروهای خودران برقی با درصد خطای بسیار کم است.

 

جمع‌بندی

استفاده از هوش مصنوعی در صنعت خودروسازی باعث ایجاد نسل جدیدی از خودروها شده است. این خودروها به علت خدماتی که ارائه می‌دهند طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند اما تصادفات ناشی از خودروهای خودران نگرانی زیادی برای طرفداران آن‌ها ایجاد کرده است.

شرکت خودروسازی تسلا تمرکز خود را بر روی این مسئله گذاشته و دائماً در حال تحقیق و طراحی هوش مصنوعی خودروهای برقی خود است. این شرکت، در زمینۀ هوش مصنوعی نوآوری‌های زیادی خواهد داشت.

شرکت تسلا به کمک هوش مصنوعی، سیستم‌های جدیدی برای خودروهای خودران خود در نظر دارد. پیشبینی می‌شود که در آینده خودروهای خودران این شرکت بدون ایجاد هیچگونه تصادف در شهرهای سراسر جهان رفت و آمد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *