مقالات

معرفی جدیدترین تکنولوژی خودروها از سوی کمپانی های برتر خودرو سازی دنیا

سیستم VC-TURBO متعلق به کمپانی های نیسان و اینفینیتی:

همیشه دغدغه اصلی کمپانی های سازنده خودرو در بحث تکنولوژی خودروها، بهینه کردن موتور و کاهش مصرف سوخت در عین حفظ قدرت خودرو بوده است. سیستم VC-TURBO که در سال ۲۰۱۸ از سوی کمپانی اینفینیتی معرفی شده است می تواند با تنظیم نسبت فشار در حال حرکت با توجه به میزان شتاب و سرعت خودرو، کارکرد موتور را بهینه و مصرف سوخت را متعادل سازد.

تکنولوژی Vehicle to Everything از کمپانی کوالکام:

این تکنولوژی که در جهت افزایش ایمنی جاده ها می باشد باعث ارتباط کامپیوتری خودروهای در حال حرکت و همچنین ارتباط خودروها با سیستم ترافیکی و علائم جاده می باشد. هر چند این تکنولوژی هنوز عملی نشده است و نیازمند ارتباط و هماهنگی بین خودرو ساز هاست ولی کمپانی های فورد، کوالکام و آئوی در صدد اجرای این مهم هستند.

سیستم تعلیق فعال شرکت آئودی:

این کمپانی برای کاهش صدمات و خسارات وارده در تصادفات اقدام به معرفی این سیستم نموده است. شرکت آئودی علیرغم تعبیه تعداد زیادی سنسور و دوربین در اطراف خودرو برای دستیابی به دید مناسب اطراف خودرو، جهت کاهش صدمه در تصادفات بوسیله آگاهی دادن به مسافرین قبل از برخورد و ارتقای سیستم باز شدن کیسه های هوا و همچنین افزایش ۸ سانتی متری ارتفاع خودرو، باعث کاهش بیش از پیش آسیب در تصادفات شده است که این امر گامی موثر در زمینه ارتقای تکنولوژی خودروها در بحث ایمنی می باشد.

سیستم شارژ وایرلس خودرو های برقی BMW:

BMW که از پیشگامان ساخت پیشرفته ترین تکنولوژی خودروها می باشد، این سیستم فوق العاده را معرفی نموده است که در حال حاضر مراحل تست را در آمریکا پشت سر می گذارد. در واقع با استفاده از یک پد شارژی در خودرو، این امکان را می دهد که به محض اینکه سیستم به شارژ مجدد نیاز پیدا کرد، در هر جا که حضور دارید، خودرو به صورت اتوماتیک شروع به شارژ شدن می کند.

پیش بینی می شود در صورت تحقق این تکنولوژی، به مرور شاهد کنار رفتن خودرو های بنزینی باشیم و کم کم باید با استهلاک بالا و خرابی های متعدد موتور های بنزینی و سر و صدای بالا آنها خداحافظی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *